Akcja edukacyjna "Chrońmy środowisko"
wtorek, 20 czerwca 2017 16:00

Aż 136 osób z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej wzięło udział w realizowanym przez gminę Łapy zadaniu "Chrońmy środowisko - czyli jak oszczędzamy wodę i energię". Celem realizacji akcji edukacyjnej było rozwijanie wrażliwości i zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej. W ramach realizowanego zadania dzieci uczyły się ekonomicznego korzystania z energii elektrycznej i wody, rozmawiały na temat postaw przyjaznych środowisku, odtwarzały role w sytuacjach edukacyjnych. Każde dziecko otrzymało broszurę uczącą właściwego korzystania z wody i energii elektrycznej.

Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było wykonanie prac na konkurs pt "Przyjaciel środowiska". Do Urzędu Gminy w Łapach zostały dostarczone prace dzieci z trzech kategorii wiekowych, w każdej kategorii jedna praca.

I kategoria - przedszkole; praca plastyczna pt "Bajkowe rady jak oszczędzać wodę i energię" - Maja Myśliwiec

II kategoria - klasy I-III; plakat "Jak oszczędzać wodę i energię" - Łopieńska Aleksandra, Łopieński Hubert, Porowska Adela, Zakrzewski Michał

III kategoria - klasy IV-VI; film "Jak oszczędzać wodę i energię" - Gabriela Górska, Weronika Rzońca, Patryk Siemiatycki

 

sitemap