Konkurs szkolny w klasach I-III „Mistrz Wiedzy”
sobota, 17 czerwca 2017 19:19

Dnia 13 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej odbył się szkolny konkurs „Mistrz Wiedzy” w klasach I – III. Do konkursu przystąpiło po 4 uczniów z poszczególnych klas, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

W konkursie szkolnym brali udział uczniowie:

Klasa II:

 1. Maja Jabłońska
 2. Zuzanna Leszczyńska
 3. 3. Barbara Wielgat
 4. Maria Brzozowska

Klasa IIIa:

 1. Bartłomiej Łopiński
 2. Bogumił Gąsowski
 3. Michał Jabłoński
 4. Dawid Maleszko

Klasa IIIb:

 1. Wiktoria Oleksiewicz
 2. Aleksandra Perkowska
 3. 3. Adela Porowska
 4. Michał Zakrzewski

Po rundzie I, w której uczestnicy odpowiadali na 2 pytania kazdy, zawodnicy przeszli do rundy II, gdzie udzielali odpowiedzi na pytania, aż do wyłonienia 3 finalistów. W finale uczniowie odpowiadali na 30 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Oleksiewicz z klasy IIIb, miejsce drugie zdobyły dwie uczennice: Aleksandra Perkowska z klasy IIIb oraz Maja Jabłońska z klasy II.

Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje. Koledzy z klas i wychowawcy trzymali kciuki za swoich reprezentantów. Rangi temu wydarzeniu dodała obecność Pani Dyrektor, która przywitała uczniów, życzyła im powodzenia oraz gratulowała zwycięzcom i uczestnikom. Wszyscy byliśmy dumni z faktu, że nasi uczniowie mają tak dużą wiedzę. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Prowadząca konkurs:

Jadwiga Skrobutan

 

sitemap