"Eko-dzieci segregują śmieci"
wtorek, 13 czerwca 2017 17:23

12 czerwca uczniowie kl.1 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach programu: „Eko – dzieci segregują śmieci” – III edycja. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, w tym w szczególności zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Podczas warsztatów omawiane były zagadnienia takie jak: dlaczego warto segregować, jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, jakie są niebezpieczne odpady występujące w gospodarstwie domowym, jak dbać o otaczające nas środowisko. Każdy przeszkolony uczeń miał okazję wziąć udział w czynnym segregowaniu śmieci. Na koniec wszyscy otrzymali książeczki dotyczące działań, jakie można podjąć, aby chronić środowisko na co dzień.

Warsztaty prowadzone były przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łapach.

Zajęcia zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

A. Łapińska

FOTO

 

sitemap