Piknik Rodzinny
piątek, 02 czerwca 2017 09:06

1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Łapach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka – na sportowo. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji. Do zabawy włączyli się również rodzice. Pierwszym punktem programu był występ przedszkolaków, dzieci uczęszczających do świetlicy i kl. III. Można było posłuchać piosenek, obejrzeć układy taneczne i podziwiać maluchy w inscenizacji, która dotyczyła praw dziecka.

Po występie rozpoczęły się zmagania sportowe na boisku szkolnym. 11- osobowe drużyny z Gąsówki Starej, Gąsówki Osse, Łap I (ul. Kolejowa i sąsiednie), Łap II (ul. Warszawska i pobliskie) walczyły już po raz piąty o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. Rywalizowały w biegu z pałeczką sztafetową, wyścigu z szarfą, wyścigu z płotkiem, skokach dodawanych, „sadzeniu ziemniaków”, rzutach do celu i przeciąganiu liny. W tym roku zwyciężył zespół Gąsówki Starej.

Dzieci z klas „0” i „III” rozegrały mecz piłki nożnej z rodzicami. Chłopcy bardzo swobodnie poruszali się na boisku i skutecznie oddawali strzały. Mecz zakończył się zwycięstwem chłopaków 3:2. Wiele emocji wywołały rozgrywki w „Dwa ognie” między dziewczynkami z klasy II, III i IV, a rodzicami. Tę rywalizację wygrały mamy.

W trakcie imprezy można było obejrzeć występy dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne – „Zumba” i „Tan-Muz” jak również uczestniczyć w „Grze terenowej” i zabawach animowanych przez wolontariuszy z „Projektora”.

Do organizacji imprezy włączył się również samorząd uczniowski. Maluchy pod okiem starszych kolegów mogły wykonać laurkę, zagrać w kółko i krzyżyk, pomalować twarz. Oferowano również domowe wypieki.

Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości i zabawy.

GALERIA

U. Grochowska
A. Zdrodowska

 

sitemap