Porcja Pozytywnej Energii
środa, 24 maja 2017 08:00

W listopadzie 2016 r. uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej przystąpili do IV edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii”.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Wyniki badań wskazują na poważny problem żywieniowy wśród polskich dzieci, polegający na niewystarczającym dziennym spożyciu warzyw i owoców. Zalecenia żywieniowe WHO dotyczące spożycia 400 gr dziennie warzyw spełnia zaledwie 6–24% dzieci europejskich. Aż 46% polskich matek dzieci w wieku 3-12 lat w ogóle nie uznaje warzyw i owoców za podstawę zdrowej diety. Dlatego ważna jest edukacja najmłodszych w tym zakresie i aktywizacja dzieci zgodnie z zasadą nauki poprzez zabawę.

Podczas lekcji przyrodniczych uczniowie zdobywali wiedzę na temat wartościowych produktów spożywczych, zdrowego odżywiania i tego jak może ono wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu.
Wykonali również prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie pod hasłem „Warzywa i owoce – spożywam codziennie”. Prace uczniów uczestniczyły również w ogólnopolskim konkursie na ciekawą ich prezentację w szkole.

Anna Łapińska

Barbara Wróblewska

FOTO

 

sitemap