Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
środa, 17 maja 2017 07:12

Bezpieczeństwo cyfrowe uczniów i szkół we współczesnym świecie jest kluczowym priorytetem. W trosce o naszych uczniów szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jako jedna z 2200 szkół w kraju została zakwalifikowana do udziału w tym przedsięwzięciu. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa został opracowany po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

W dniu 15 maja 2017r. w naszej szkole zorganizowano Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Wydarzenia edukacyjno-informacyjne prowadzone przez Edukatora - panią Ewę Frołow, w formie warsztatów z uczniami oraz spotkania z nauczycielamizwiększyły wiedzę i świadomość społeczności szkolnej na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

FOTO

 

sitemap