Zdrowe nietrudne
piątek, 07 kwietnia 2017 09:26

Uczniowie klasy III B zakończyli realizację programu edukacyjnego "Zdrowe nietrudne". Nadrzędnym celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zdrowego stylu życia. Przeprowadzono cykl trzech zajęć połączonych z przygotowywaniem zdrowych przekąsek.

Na zajęciach pierwszych nt."Mocne kości to podstawa" uczniowie poznali układ kostny i dowiedzieli się jaką funkcję pełni w organizmie człowieka. Przygotowali "Krem trójkolorowy" z kaszy jaglanej, owoców i maślanki. GALERIA

Zajęcia drugie odbyły się pod hasłem "Zdrowie bierze się z brzucha", których celem było zaznajomienie z układem pokarmowym oraz zrozumienie co to są probiotyki, prebiotyki i błonnik. Tym razem przygotowaliśmy "Praliny jaglano - kakaowe" z kaszy jaglanej, daktyli, orzechów włoskich i wiórek kokosowych. GALERIA

Ostatnie zajęcia dotyczyły tematu "Ekowkręcony". Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego i zdrowego korzystania z urządzeń elektrycznych i higienie wzroku. Wykonaliśmy "Pastę" z jajek, tuńczyka i warzyw. GALERIA

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, przygotowywali i zjadali posiłki. Program został zrealizowany przy wsparciu firmy Kupiec. Dużo informacji nt. zdrowego odżywiania na stronie www.zdrowenietrudne.pl

Dorota Łapińska

 

sitemap