PLAC ZABAW

W imieniu Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły dziękujmy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placu zabaw.

Jest to nasze wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Przyjaciół Osse, Rady Rodziców i Szkoły.

RELACJA FOTOGRAFICZNA Z BUDOWY

Oto krótka, ale bogata w treści, historia powstania placu zabaw.

Od września zaiskrzył w naszych głowach  pomysł stowarzyszenia i placu zabaw dla dzieci. Kilka rozmów, krótki plan i do dzieła! Na pierwsze zebranie założycielskie przyszło blisko 50 osób – mieszkańców Łap (Osse), sympatyków szkoły i nie tylko. Prezesem stowarzyszenia wybrano ks. Proboszcza, skarbnikiem Małgorzatę Porowską i sekretarzem Elżbietą Burą. Wspólnie z Urszulą Jabłońską napisałyśmy wniosek o dofinansowanie budowy placu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Do współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osse włączyli się partnerzy:
1. Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Łapach
2. Zespół Szkół w Łapach
3. Sołectwo Gąsówka-Osse
4. Sołectwo Gąsówka Stara Kolonia
5. Piekarnia Wojciech Grodzki
Pod koniec listopada 2011 r. Rada programowa Stowarzyszenia N.A.R.E.W. pozytywnie oceniła nasz wniosek i rekomendowała do dofinansowania i uzyskaliśmy 25 000 zł dotacji na budowę wymarzonego placu zabaw dla maluchów.
Nadeszła wiosna..... a wraz z nią ruszyły prace na placu przed szkołą. Zaczęło się od wielkiego „bałaganienia”,  wycięcia drzew. Dzięki ofiarnej pomocy rodziców, pracowników szkoły zerwano płytki chodnikowe, wyrównano plac i rozplantowano na nim ziemię. Wielki wkład w te prace mieli:
Panie Bożena Truszkowska, Grażyna Banach i Panowie: Marek Błoński, Piotr Uszyński, Jarosław Zakrzewski, Krzysztof Dobkowski, Sebastian Wierzbicki, Maciej Michno, Wojciech Grodzki, Jan Gąsowski, Jacek Kropiewnicki, Marcin Zieliński, Krzysztof Kozłowski, Paweł Pogorzelski, Mariusz Banach, Zbigniew Goździk.
Piasek i ziemie potrzebne do prac dowoził Pan Piotr Uszyński, który służył także maszynami i transportem oraz Pan Dariusz Gołaszewski.
Wiadomo, że część środków na budowę placu to ma być wkład własny Stowarzyszenia... składki członkowskie to za mało. Zorganizowana więc została społeczna zbiórka środków  na konto Stowarzyszenia i kwesta pod kościołem, którą prowadzili członkowie stowarzyszenia: Panie Teresa Łapińska, Elżbieta Bura, Urszula Śliwowska, Bożena Truszkowska, Urszula Jabłońska i Pan Marcin Oleksiewicz. Dzięki temu udało się uzyskać 968 zł i 9$.
W międzyczasie nad zapytaniem ofertowym, a później oceną ofert głowiłyśmy się wspólnie z Panem Marcin Oleksiewiczem i Markiem Błońskim
Pan Zbigniew Goździk posiał trawę, ufundowaną przez Pana Adama Szarutę. I znowu nie wiadomo skąd, a właściwie wiadomo... dzięki Panu Kazimierzowi Brzozowskiemu, jego zaangażowaniu znalazła się na placu kostka chodnikowa. 50m2 ufundował Pan Piotr Borsukiewicz Prezes Grupy Brukowej Podlasie z Hryniewicz.  I pojawiła się chwila trwogi: skąd wziąć pieniądze na jej ułożenie?  Z własną inicjatywą pomocy szkole przyszedł niedawny absolwent,  Pan Adam Tarasiuk. Wspólnie z Panami Tomaszem Olszewskim i  Zbigniewem Kurysiem i- ułożyli piękny chodnik.
Kolejny etap to ogrodzenie placu. Panowie: Maciej Michno, Kazimierz Brzozowski, Zbigniew Goździk, Wojciech Grodzki, Marcin Oleksiewicz, Marek Błoński, Jacek Kropiewnicki,  poświęcając wiele godzin pracy wbetonowali słupki i zamontowali ogrodzenie. Aby było bezpiecznie naszym maluchom należało też zamontować bramki. Z pomocą przyszedł Pan Mariusz Gąsowski i je po prostu pospawał.
30 maja 2012r. prezes Stowarzyszenia ks. Zbigniew Grodzki podpisał umowę z wyłonioną firmą,  a w ostatnim tygodniu przed festynem rodzinnym ruszono z montażem zabawek na placu.
Przez cały czas również czuwałyśmy nad całością,  Urszula Jabłońska dbała o niezbędną dokumentację, a skarbnik – Małgorzata Porowska skrupulatnie liczyła fundusze.  Wiele dobrego otrzymaliśmy od pracowników szkoły, Rady Rodziców Zespołu Szkół i władz gminy, które nas w tym zadaniu wspierały.
Do organizacji festynu, na którym nastąpiło otwarcie placu zabaw, miały swój wkład instytucje, firmy i osoby prywatne. Dziękujemy:
Radzie Rodziców, Nauczycielom Uczniom i pracownikom Zespołu Szkół,
Sponsorzy to także:
Pana Burmistrz Łap Wiktor Brzosko
Zastępca Burmistrza Łap Zdzisław Jabłoński
Anna Jackowska – Orient Studio Dance
Dyrektor OKF- Adam Protasiewicz
Hanna i Andrzej Antoszczukowie- Sosenka
Dyrektor ZWiK Dariusz Kruszewski
Tadeusz Zajkowski –Rzeźnia Usługowa
Sklep Spożywczy Dorota Czajkowska
Grzegorz Dąbrowski- ubojnia Chrzczony
Tomasz Popławski- Krajowa Spółka Cukrowa
Mirosław Jankowski- Mechanika Pojazdowa
Mirosław Górski –PHU Mag
Sklep „Kubuś” Beata Roszkowska
Sklep „Noris”
Legacki Sławomir - Eureka
Izba Gospodarcza w Łapach
Marek Tworkowski- Edmar
I wielu, wielu Rodziców.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji marzenia... za każdą pomoc radę, czy zasilenie konta Stowarzyszenia.


Zarząd Stowarzyszenia

Dyrektor Zespołu Szkół M. Grodzka

 

sitemap