Świetlica socjoterapeutyczna
poniedziałek, 03 grudnia 2012 00:00

Świetlica Socjoterapeutyczna jest placówką wsparcia dziennego działającą przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach. Dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, do Świetlicy uczęszczają dobrowolnie po uprzednim zapisaniu ich przez rodziców lub opiekunów.

Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, tanecznych, sportowych, kulinarnych. Mają prawo do decydowania jaka forma spędzania czasu i zabawy im odpowiada. Pod kierunkiem opiekuna organizują zabawy, w których chcą brać udział, oczywiście nie naruszając przy tym ogólnie przyjętych norm i zasad. Mają dostęp do szeregu gier planszowych, edukacyjnych, logicznych (bilard, puzzle, gry komputerowe, gry zręcznościowe itd.). Dzieci biorą udział w wycieczkach i wyjazdach, takich jak chociażby wyjazd do Świetlicy do Łap na dyskotekę andrzejkową czy choinkę. Planowany jest również wyjazd wakacyjny. Dzieci uczą się poszanowania tradycji, każde święta, czy to religijne, państwowe, czy dni okolicznościowe, takie jak Dzień Babci, Dziadka, Dzień Matki są omawiane i celebrowane. Dzięki uprzejmości szkoły w okresie zimowym możemy korzystać z sali gimnastycznej, a w okresie letnim z placu zabaw i boiska.

Wychowankowie naszej placówki zobowiązani są do przestrzegania ustalonego wspólnie z opiekunem regulaminu. Obowiązkiem dzieci jest dbałość o sprzęt i wyposażenie Świetlicy, utrzymywanie porządku w sali, zmiana jej wystroju i dekoracji. Do obowiązków dzieci należy również odrabianie lekcji, w czym służy pomocą opiekun i odwiedzający nas wolontariusze. Uczęszczający do Świetlicy uczą się panować nad emocjami, kontrolować swoje zachowanie poprzez udział w zajęciach socjoterapeutycznych, rozmowy z opiekunem, czy z panią psycholog, która odwiedza nas regularnie. Każdego kto chciałby razem z nami w sposób aktywny i kreatywny spędzać czas zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 17:00 ( w okresie wakacyjnym, w dni wolne od szkoły, przerwy świąteczne od 10:00 do 14:00).

Anna Komar

 

sitemap