Konkurs recytatorski "O złotą różdżkę Dobrej Wróżki"
wtorek, 06 czerwca 2017 13:24

2 czerwca sześcioro dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięło udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Dom Kultury w Łapach. Poziom występów był bardzo wysoki. W konkursie swe umiejętności recytatorskie zaprezentowało aż 48 małych wykonawców z przedszkoli z gminy Łapy. Alicja Siemiatycka i Aleksandra Michno zdobyły wyróżnienia. Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Rosłan

U. Śliwowska

GALERIA

 
Gminny Konkurs Ortograficzny
niedziela, 04 czerwca 2017 19:14

2 czerwca 2017r. już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół w Łapach wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Burmistrza Łap”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Łapach. Szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Gabriela Jabłońska, Klaudia Kamińska, Maria Wielgat i Kacper Duszyński. Do zmagań ortograficznych przystąpiło 32 uczniów z gminy Łapy, którzy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny.

II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Gabriela Jabłońska, kl. III gimn. Gratulujemy!

A. Zdrodowska

 
Piknik Rodzinny
piątek, 02 czerwca 2017 09:06

1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Łapach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka – na sportowo. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji. Do zabawy włączyli się również rodzice. Pierwszym punktem programu był występ przedszkolaków, dzieci uczęszczających do świetlicy i kl. III. Można było posłuchać piosenek, obejrzeć układy taneczne i podziwiać maluchy w inscenizacji, która dotyczyła praw dziecka.

Po występie rozpoczęły się zmagania sportowe na boisku szkolnym. 11- osobowe drużyny z Gąsówki Starej, Gąsówki Osse, Łap I (ul. Kolejowa i sąsiednie), Łap II (ul. Warszawska i pobliskie) walczyły już po raz piąty o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. Rywalizowały w biegu z pałeczką sztafetową, wyścigu z szarfą, wyścigu z płotkiem, skokach dodawanych, „sadzeniu ziemniaków”, rzutach do celu i przeciąganiu liny. W tym roku zwyciężył zespół Gąsówki Starej.

Dzieci z klas „0” i „III” rozegrały mecz piłki nożnej z rodzicami. Chłopcy bardzo swobodnie poruszali się na boisku i skutecznie oddawali strzały. Mecz zakończył się zwycięstwem chłopaków 3:2. Wiele emocji wywołały rozgrywki w „Dwa ognie” między dziewczynkami z klasy II, III i IV, a rodzicami. Tę rywalizację wygrały mamy.

W trakcie imprezy można było obejrzeć występy dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne – „Zumba” i „Tan-Muz” jak również uczestniczyć w „Grze terenowej” i zabawach animowanych przez wolontariuszy z „Projektora”.

Do organizacji imprezy włączył się również samorząd uczniowski. Maluchy pod okiem starszych kolegów mogły wykonać laurkę, zagrać w kółko i krzyżyk, pomalować twarz. Oferowano również domowe wypieki.

Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości i zabawy.

GALERIA

U. Grochowska
A. Zdrodowska

 
Olimpiadka Kubusia Puchatka
czwartek, 01 czerwca 2017 20:06

31 maja 2017 roku dzieci z klas III brały udział w Olimpiadce Kubusia Puchatka. Rywalizowały w biegu z pałeczką sztafetową, wyścigu z przekładaniem szarfy, sadzeniu ziemniaków, skokach dodawanych, zbieraniu piłek, wyścigu z płotkiem i przeciąganiu liny. Dzieci dzielnie i bez błędów pokonywały poszczególne konkurencje zajmując czołowe miejsca. Bardzo dużo emocji wzbudziło przeciąganie liny. Walka ze szkołą podstawową nr 1 i 2 była długa i wyrównana. Jednak nasi uczniowie nie poddali się, walczyli „ostatnimi siłami” przeciągając linę na swoją stronę. W łącznej punktacji zespół naszej szkoły zwyciężył - zdobył 43 punkty. W rywalizacji startowało 7 szkół podstawowych z gminy Łapy.

Szkołę reprezentowali: Aleksandra Łopieńska, Adela Porowska, Martyna Kamińska, Aleksandra Perkowska, Małgorzata Kmita, Wiktoria Oleksiewicz, Hubert Łopieński, Michał Zakrzewski, Kamil Kropiewnicki, Kacper Brzozowski, Stanisław Śliwowski, Kacper Truskolaski. GALERIA

Gratulujemy !

D. Łapińska

U. Grochowska

 
1 czerwca -PIKNIK RODZINNY- zmiana organizacji pracy szkoły!
poniedziałek, 29 maja 2017 12:21

Organizacja pracy szkoły:

  1. W dn. 1.06.2017r. uczniowie od kl. I szkoły podstawowej do III gimnazjum zajęcia rozpoczynają od godz. 11.30.
  2. Świetlica pracuje w godz. 7.45 – 11.30 (zapewniamy opiekę wszystkim dzieciom niezależnie od tego czy są zapisane do świetlicy) i 14.30 – 15.30.
  3. Obowiązuje strój sportowy.

Szczegółowy program:
11.30- Obiad;
11.45- Przedstawienie przygotowane przez dzieci ze świetlicy i oddziałów przedszkolnych;
12.00- Rywalizacja zespołowa o „Puchar przechodni Dyrektora szkoły” (uczniowie SP i GIM), zabawy z chustą animacyjną ( dzieci z OP i kl. I);
13.00- Występ dzieci z grupy Tan – Muza;
13.10- Mecz piłki nożnej; chłopcy klas IISP –III SP: tatusiowie, gra terenowa (dzieci z kl. II SP – VI);
13. 40-Występ dzieci z grupy Zumby;
13.50- Gra „Dwa ognie” dziewczynki kl. IISP- IV: mamy;
14.20- Mecz piłki siatkowej; uczniowie GIM: rodzice i nauczyciele;
Około 14. 50- Podsumowanie imprezy;

W trakcie imprezy zabawę animować będą wolontariusze "Projektora", a Samorząd Uczniowski proponuje: malowanie twarzy, grę w kółko i krzyżyk, wykonanie laurek (rysowanie, wyklejanie) oraz kupno ciast.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


Dyrektor szkoły M. Grodzka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 160

sitemap