Akcja edukacyjna "Chrońmy środowisko"
wtorek, 20 czerwca 2017 16:00

Aż 136 osób z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej wzięło udział w realizowanym przez gminę Łapy zadaniu "Chrońmy środowisko - czyli jak oszczędzamy wodę i energię". Celem realizacji akcji edukacyjnej było rozwijanie wrażliwości i zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej. W ramach realizowanego zadania dzieci uczyły się ekonomicznego korzystania z energii elektrycznej i wody, rozmawiały na temat postaw przyjaznych środowisku, odtwarzały role w sytuacjach edukacyjnych. Każde dziecko otrzymało broszurę uczącą właściwego korzystania z wody i energii elektrycznej.

Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia było wykonanie prac na konkurs pt "Przyjaciel środowiska". Do Urzędu Gminy w Łapach zostały dostarczone prace dzieci z trzech kategorii wiekowych, w każdej kategorii jedna praca.

I kategoria - przedszkole; praca plastyczna pt "Bajkowe rady jak oszczędzać wodę i energię" - Maja Myśliwiec

II kategoria - klasy I-III; plakat "Jak oszczędzać wodę i energię" - Łopieńska Aleksandra, Łopieński Hubert, Porowska Adela, Zakrzewski Michał

III kategoria - klasy IV-VI; film "Jak oszczędzać wodę i energię" - Gabriela Górska, Weronika Rzońca, Patryk Siemiatycki

 
Konkurs szkolny w klasach I-III „Mistrz Wiedzy”
sobota, 17 czerwca 2017 19:19

Dnia 13 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej odbył się szkolny konkurs „Mistrz Wiedzy” w klasach I – III. Do konkursu przystąpiło po 4 uczniów z poszczególnych klas, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

W konkursie szkolnym brali udział uczniowie:

Klasa II:

 1. Maja Jabłońska
 2. Zuzanna Leszczyńska
 3. 3. Barbara Wielgat
 4. Maria Brzozowska

Klasa IIIa:

 1. Bartłomiej Łopiński
 2. Bogumił Gąsowski
 3. Michał Jabłoński
 4. Dawid Maleszko

Klasa IIIb:

 1. Wiktoria Oleksiewicz
 2. Aleksandra Perkowska
 3. 3. Adela Porowska
 4. Michał Zakrzewski

Po rundzie I, w której uczestnicy odpowiadali na 2 pytania kazdy, zawodnicy przeszli do rundy II, gdzie udzielali odpowiedzi na pytania, aż do wyłonienia 3 finalistów. W finale uczniowie odpowiadali na 30 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Oleksiewicz z klasy IIIb, miejsce drugie zdobyły dwie uczennice: Aleksandra Perkowska z klasy IIIb oraz Maja Jabłońska z klasy II.

Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje. Koledzy z klas i wychowawcy trzymali kciuki za swoich reprezentantów. Rangi temu wydarzeniu dodała obecność Pani Dyrektor, która przywitała uczniów, życzyła im powodzenia oraz gratulowała zwycięzcom i uczestnikom. Wszyscy byliśmy dumni z faktu, że nasi uczniowie mają tak dużą wiedzę. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Prowadząca konkurs:

Jadwiga Skrobutan

 
Łapskie Igrzyska Lekkoatletyczne
czwartek, 15 czerwca 2017 12:06

13 czerwca na stadionie miejskim w Łapach odbyły się Łapskie Igrzyska Lekkoatletyczne. Brali w nich udział uczniowie szkoły podstawowej.

Na podium stanęli :

Barbara Kuryś Im – bieg 60 m, I m- bieg 200 m

Zuzanna Brzozowska – III m – skok w dal

Dawid Choiński - III m – 200 m

Sztafeta 4x60 m dziewcząt : Aleksandra Stradałowicz, Łucja Idźkowska, Zuzanna Brzozowska, Barbara Kuryś – II m

Tuż za podium znalazła się Zuzanna Brzozowska - w biegu na 200 m zajęła IVm

Szkołę reprezentowali również: Przemysław Kmita i Kamil Kiełkucki

Gratulujemy!

U. Grochowska

FOTO

 
"Eko-dzieci segregują śmieci"
wtorek, 13 czerwca 2017 17:23

12 czerwca uczniowie kl.1 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach programu: „Eko – dzieci segregują śmieci” – III edycja. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, w tym w szczególności zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Podczas warsztatów omawiane były zagadnienia takie jak: dlaczego warto segregować, jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, jakie są niebezpieczne odpady występujące w gospodarstwie domowym, jak dbać o otaczające nas środowisko. Każdy przeszkolony uczeń miał okazję wziąć udział w czynnym segregowaniu śmieci. Na koniec wszyscy otrzymali książeczki dotyczące działań, jakie można podjąć, aby chronić środowisko na co dzień.

Warsztaty prowadzone były przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łapach.

Zajęcia zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

A. Łapińska

FOTO

 
Przedszkolaki na wycieczce
czwartek, 08 czerwca 2017 13:25

7 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Przez dwie godzinny bawiły się w Centrum Zabaw "Kraina Smyka", a następnie obejrzały spektakl pt. "Królewna Śnieżka" w Teatrze Dramatycznym. Miały też niepowtarzalną okazję zwiedzenia teatru od kulis oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z aktorami grającymi w obejrzanej sztuce.

M. Rosłan

U. Śliwowska

GALERIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 160

sitemap